DOX - Centrum současného umění

Galerie

Adresa:
Poupětova 1
170 00 Praha 7
Česká republika

Čtvrť: Holešovice

Telefon: +420 295 568 123

WWW: www.dox.cz
Email: 
Twitter: DOXPrague

Nejbližší tramvajová zastávka:  Tram Ortenovo namesti (128 m),   Tram U Pruhonu  (301 m),   Tram Delnicka (406 m),   Tram Delnicka (475 m),   Tram Nadrazi Holesovice (488 m),   Tram Maniny (575 m),   Tram Tusarova (681 m),   Tram Nadrazi Holesovice (787 m)  

Otevírací hodiny

Pondělí: 10:00 - 18:00
Středa: 11:00 - 19:00
Čtvrtek: 11:00 - 21:00
Pátek: 11:00 - 19:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 18:00

Podrobnosti

  • Jazyky:  česky,   anglicky  
  • Vybavení:  Zahrádka / letní terasa,   Bezbariérový přístup  
  • Internet:  s heslem,   Wi-Fi  

Vyhledávací slova

galerie  přidat vyhledávací slova

  oddělit vyhledávací výrazy čárkou

Popis

Centrum současného umění, architektury a designu DOX má za sebou již pět let úspěšné činnosti. Projekt vznikl jako soukromá iniciativa založená na přesvědčení, že Praha patří na mapu současného umění a podobné alternativní centrum jí chybí. Během pěti let své existence představil DOX více než sto výstavních projektů a více než čtyři sta programů a téměř čtyři sta vzdělávacích a rodinných programů. Dnes patří mezi nejprogresivnější umělecké instituce v České republice a těší se široké oblibě veřejnosti.

Cíle

Prezentovat české umění v mezinárodním kontextu a poskytnout platformu pro dialog mezi místní a mezinárodní uměleckou scénou. Rozvíjet výměnu a přesahy mezi různými uměleckými odvětvími a obory, od malířství a sochařství k fotografii, designu, architektuře, filmu, videu či novým médiím. Vytvořit prostředí, jež umožňuje střetávání, rozvíjení a inspiraci prostřednictvím rozdílných pohledů.

Poslání

Podporovat prezentaci českých umělců v mezinárodním kontextu a poskytnout platformu pro dialog mezi místní a mezinárodní uměleckou scénou.

Rozvíjet výměnu a přesahy mezi různými uměleckými odvětvími a obory, od malířství a sochařství k fotografii, designu, architektuře, filmu, videu či novým médiím.

Vytvořit prostředí, jež umožňuje střetávání, rozvíjení a inspiraci prostřednictvím rozdílných pohledů. Cílem není „pouze“ prezentace výstav a uměleckých děl, ale vytvoření dynamického fóra pro společenskou interakci. Podporovat prezentaci českých umělců v mezinárodním kontextu a poskytnout platformu pro dialog mezi místní a mezinárodní uměleckou scénou.

Upravit údaje o firmě   Vložit foto

View this listing in: English, Italiano, Français, 日本語, Русский, हिन्दी, Deutsch, Dansk, Nederlands, Svenska, Norsk

Mapa
Zvětšit Mapu

 

ver. 2.1.3