Jan Paukert

Lahůdky

Adresa:
Národní třída 17
110 00 Praha 1
Česká republika

Telefon: +420 224 222 615

WWW: www.janpaukert.cz

Nejbližší metro:  Národní třída Metro (188 m),   Můstek Metro (581 m),   Karlovo náměstí Metro (681 m)  

Nejbližší tramvajová zastávka:  Tram Narodni trida (176 m),   Tram Narodni divadlo (222 m),   Tram Narodni divadlo (282 m),   Tram Narodni divadlo (315 m),   Tram Lazarska (367 m),   Tram Karlovy lazne (387 m),   Tram Lazarska (398 m)  

Otevírací hodiny

Pondělí - Pátek: 08:00 - 20:00
Sobota - Neděle: 10:00 - 20:00

Podrobnosti

  • Jazyky:  česky  
  • Vybavení:  Jídlo sebou  

Fotografie

Jan Paukert Jan Paukert

Vyhledávací slova

lahůdky  přidat vyhledávací slova

  oddělit vyhledávací výrazy čárkou

Popis

Tradice podniku Jan Paukert sahá až do roku 1916, kdy byl podnik založen jako první české velkolahůdkářství Jana a Štěpánky Paukertových. „Vynálezcem“ tradičního českého chlebíčku byl právě zakladatel naší firmy, pan Jan Paukert starší.

Za první republiky se podnik stal symbolem kvality, čerstvosti i rozmanitých delikates z celého světa a řadil se mezi tři nejslavnější lahůdkářské domy v Evropě. Navštěvovali ho Ema Destinová, Václav Talich, Hugo Haas, Zdeněk Štěpánek, Lída Baarová, Jaroslav Seifert, Jan Werich, Jiří Voskovec a lahůdky se od nás dodávaly na stůl Masarykovým. Vlasta Burian miloval chlebíčky od Paukerta natolik, že v našem podniku pořádal pro své přátele chlebíčkové párty. Druhá světová válka a znárodnění firmy v roce 1952 znamenaly konec rodinné tradice. Přestože pak po dlouhá desetiletí podnik nenesl rodinné jméno, Pražané dál nakupovali „u Paukerta“. Jan Paukert junior po restituci v roce 1991 jako první počin sám vykopal z pilíře domu sbírku vzácných koňaků z 19. století, kterou tam se svým otcem v roce 1938 ukryli před nacisty netuše, že vzácné destiláty spatří světlo světa až po více než padesáti letech.

Lahůdkářství Jan Paukert bylo po rozsáhlé rekonstrukci slavnostně znovuotevřeno dne 14. října 2008. Slavnost si nenechal ujít ani již zmíněný (dnes jednadevadesátiletý) Jan Paukert junior, syn zakladatelů, který spolu s rodiči pomáhal vybudovat slávu podniku. Tato krásná symbolická chvíle tak odstartovala novou etapu v historii nejstarší české lahůdkářské firmy.

Komentáře:

Upravit údaje o firmě   Vložit foto

View this listing in: English, Italiano, Français, 日本語, Русский, हिन्दी, Deutsch, Dansk, Nederlands, Svenska, Norsk

Mapa
Zvětšit Mapu

 

ver. 2.1.3