Proton Therapy Center

Adresa:
Budínova 2
Areál Nemocnice Na Bulovce
180 00 Praha 8
Česká republika

Telefon: +420 222 998 900

WWW: www.ptc.cz
Email: 

Nejbližší tramvajová zastávka:  Tram Vychovatelna (224 m),   Tram Bulovka (320 m),   Tram Okrouhlicka (325 m),   Tram Vosmikovych (737 m),   Tram Ke Stirce (830 m)  

Fotografie

Proton Therapy Center Proton Therapy Center

Vyhledávací slova

přidat vyhledávací slova

  oddělit vyhledávací výrazy čárkou

Popis

Jsme moderní klinické centrum, které pro léčbu pacientů s nádorovým onemocněním využívá vysoce přesnou metodu protonového záření. Protonová léčba, kterou se léčí pacienti po celém světě od roku 1992, umožňuje širší spektrum léčby nádorů v blízkosti životně důležitých orgánů, a to s minimálním poškozením zdravých tkání a souvisejícím rizikem vedlejších účinků. Protonová léčba je jednou z nejperspektivnějších metod léčby zhoubných nádorů 21. století a odborníci potvrzují, že v oblasti léčby onkologických onemocnění bude zaujímat stále silnější pozici.

Centrum je připraveno přijmout prvního pacienta na podzim letošního roku. Budeme léčit 2500 nemocných ročně ve dvousměnném provozu, šest dní v týdnu. K dispozici máme 5 ozařoven včetně ozařovací místnosti pro ozařování očních nádorů. Používáme nejmodernější techniku aktivního skenování nádorů.

Samozřejmostí je diagnostické vybavení jako CT (počítačová tomografie), MR (magnetická rezonance) a PET/CT kamera (spojené vyšetření počítačovou tomografií a pozitron emisní tomografií). Veškeré léčebné a ostatní procesy související s provozem protonového centra jsou připravovány tak, aby odpovídaly nejpřísnějším mezinárodním standardům a byla zajištěna maximální kvalita léčby poskytovaná pacientům jak z České republiky, tak zahraničním pacientům. Centrum úzce spolupracuje s 1. lékařskou fakultou UK, Fakultou jadernou a fyzikálně inženýrskou ČVUT v Praze a dalšími vzdělávacími institucemi. Zasazujeme se o podporu vědy a výzkumu a vlastním působením přispíváme k rozvoji oboru radiační onkologie i dalších onkologických specializací.

Proton Therapy Center je vybaveno špičkovou technologií, která nás staví na světovou úroveň a na první místo ve střední a východní Evropě. Naším cílem je, aby se u nás pacient během léčby cítil co nejlépe, komfortně a zároveň se mu dostalo nejkvalitnější péče.

Protonová léčba má podstatný vliv na kvalitu Vašeho dalšího života!

Protonová léčba nabízí vysokou lokální kontrolu nádoru, menší pravděpodobnost poškození zdravých tkání, nízké riziko komplikací a šanci se po léčbě rychleji zotavit. Díky omezení nežádoucích účinků záření na zdravou tkáň a možnosti zvýšit dávku záření do vlastního nádoru je snížen vznik sekundárních nádorů vlivem záření.

Upravit údaje o firmě   Vložit foto

View this listing in: English, Italiano, Français, 日本語, Русский, हिन्दी, Deutsch, Dansk, Nederlands, Svenska, Norsk

Mapa
Zvětšit Mapu

 

ver. 2.1.3