Jimmy Choo

Kabelky, Oděvní doplňky, Obuv

Adresa:
Pařížská 7
110 00 Praha
Česká republika

Čtvrť: Josefov

WWW: www.jimmychoo.com

Nejbližší metro:  Staroměstská Metro (270 m),   Můstek Metro (712 m),   Malostranská Metro (742 m)  

Nejbližší tramvajová zastávka:  Tram Staromestska (293 m),   Tram Staromestska (297 m),   Tram Pravnicka fakulta (352 m),   Tram Dlouha Trida (617 m),   Tram Karlovy lazne (618 m),   Tram Dlouha Trida (631 m),   Tram Cechuv most (634 m)  

Podrobnosti

  • Jazyky:  česky,   anglicky  

Fotografie

Jimmy Choo Jimmy Choo

Vyhledávací slova

kabelkydoplňkyoděvyobuvboty  přidat vyhledávací slova

  oddělit vyhledávací výrazy čárkou

Popis

Jimmy Choo, (japonsky 周仰杰), (*1957, Penang, Malajsie), je malajsijský módní návrhář.

Nyní sídlí v Londýně. Proslavily ho ručně vyráběné ženské boty. Nyní vyrábí i kabelky, doplňky i boty pro muže.

Historie

Osobní život

Jimmy Choo se narodil do rodiny výrobců obuvi. Pravé příjmení je Chow, ale v rodném listě bylo špatně uvedeno jako Choo. Jimmy Choo si toto jméno ponechal. Své první boty vytvořil v 11 letech. Studoval na tzv. Cordwainers' Technical College, která je nyní součástí London College of Fashion, kde příležitostně přednáší.

Kariéra

První zmínka o něm v časopisu Vogue v roce 1986, však první boty, které prodával pod značkou Lucky Shoes, byly na trhu již od roku 1984. V roce 1990 se Princezna Diana z Walesu stala patronkou jeho tvorby. Jeho pracoviště je na adrese Jimmy Choo, 169 Draycott Ave., London SW3 3AJ, Anglie. Od roku 1996 Jimmy Choo Ltd spolupracuje s britským Vogue. Jeho první obchod se otevřel v New Yorku v roce 1998. V dubnu 2001 prodal svůj 50% podíl z firmy za 10mil. liber a od té doby se soustredí na exkluzivní modely bot, figurující pod značkou Jimmy Choo Couture, která zahrnuje také výrobu kabelek a dalších luxusních doplňků. V současné době patří mezi návrháře s nejdražšími botami na světě.

Zajímavosti

Jimmy Choo se podílí na projektu na zřízení obuvnického institutu v Malajsii. Jeho boty zazářily například ve filmech Charlieho Andílci, Ďábel nosí Pradu nebo Sex ve městě.

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Upravit údaje o firmě   Vložit foto

View this listing in: English, Italiano, Français, 日本語, Русский, हिन्दी, Deutsch, Dansk, Nederlands, Svenska, Norsk

Mapa
Zvětšit Mapu

 

ver. 2.1.3